Poradnik przed pierwszą wizytą

Home / Poradnik przed pierwszą wizytą

Poradnik przed pierwszą wizytą

Każdy pacjent przed pierwszą wizytą powinien odpowiednio się do niej przygotować. Oto kilka ważnych wskazówek:

Każdą pierwszą wizytę poprzedza dokładny wywiad, utworzenie karty pacjenta oraz badanie przedmiotowe. W gabinecie nie moczymy stóp dlatego jedynie dla własnego komfortu psychicznego polecamy odświeżyć stopy w domu przed wizytą. Aby dokładnie określić stan płytki paznokciowej i wykluczyć ewentualne zmiany grzybicze, barwnikowe lakier należy zmyć minimum 2 dni przed wizytą.

Jeśli podejrzewasz u siebie brodawkę wirusową lub odcisk:

Minimum 7 dni przed wizytą nie stosuj żadnych preparatów „ na usuwanie odcisków”. Zaburzy to dokładną ocenę zmiany oraz może wydłużyć terapię lub uniemożliwić wykonanie zabiegu. Nie usuwaj zmiany samodzielnie

Przygotowanie do pobrania materiału do badania mykologicznego:

Minimum 14 dni przed badaniem zaniechaj stosowania wszelkich środków (kremów, maści, płynów) do stóp.

Przygotowanie dziecka do zabiegu/ konsultacji:

Dziecko należy poinformować o wizycie i wyjaśnić po co trzeba udać się do gabinetu

 • Dziecko powinno wiedzieć, że Podolog zajmuje się stopami ich pielęgnacją oraz utrzymaniem w
  dobrym zdrowiu.
 • Nie należy dziecka okłamywać lub zapewniać, że „ nic nie będzie bolało, Pani tylko popatrzy”
  tego niestety nikt nie jest w stanie zagwarantować, ponieważ każdy odczuwa ból zupełnie
  inaczej.

 

Regulamin świadczenia usług w Gabinecie Podologicznym PODO-LOG ®

Przed skorzystaniem z usług Gabinetu należy zapoznać się z treścią niniejszego regulaminu.

 1. Gabinet PODO-LOG świadczy usługi wyłącznie podologiczne.
 2. Rejestracja na wizytę

Zajmujemy się terapią wcześniej zaplanowanych i umówionych Pacjentów. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu szacujemy, ile czasu należy zarezerwować na wizytę, dlatego niemożliwe jest jej skracanie przez rezygnację z części zabiegu lub wydłużanie przez domówienie usługi na samej wizycie.

Rejestracja telefoniczna jest czynna  od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00

3. System powiadomień o wizycie.

Na 24h przed umówionym terminem Pacjent otrzymuje wiadomość SMS z przypomnieniem o wizycie. Jeżeli w dniu poprzedzającym wizytę do godziny 17:00 pacjent nie powiadomi o jej ewentualnym anulowaniu przyjmuje się, że wizyta jest aktualna.

4. Rezygnacja i odwoływanie wizyt w PODO-LOG

W interesie Pacjenta jest powiadomienie gabinetu o jej odwołaniu. W przypadku wysłania wiadomości SMS prosimy o sprawdzenie czy wiadomość faktycznie została wysłana na prawidłowy numer gabinetu. 505-470-355.

PRZEDPŁATA

 • Na zabiegi trwające powyżej 30 minut pobieramy zadatek w wysokości 50zł. Zadatek jest bezzwrotny do wykorzystania na usługi świadczone w PODO-LOG.

Odwoływanie wizyt przy przedplacie:

 • Ewentualne odwołanie/ przełożenie wizyty należy zgłosic do 48h przed w przeciwnym razie zadatek przepada, aby zapisac sie na kolejna wizyte nalezy ponownie wplacic zadatek.
 • Jeżeli Pacjent nie odwoła wizyty i nie stawi się w wyznaczonym terminie ponosi koszt 100% ceny zabiegu na który byl zapisany. Brak wpłaty będzie skutkował anulowaniem wszystkich kolejnych wizyt.

Zabiegi bez pobranej przedplaty

 • Odwolanie wizyty powinno nastapic maksymalnie dzien roboczy przed planowanym zabiegiem.
 • Jezeli wizyta jest odwolana w dniu zabiegu pacjent ponosi 50% kosztu zabiegu na ktory byl zapisany
 • Jeżeli Pacjent nie odwoła wizyty i nie stawi się w wyznaczonym terminie ponosi koszt 100% ceny zabiegu na ktory byl zapisany. Brak wpłaty będzie skutkował anulowaniem wszystkich kolejnych wizy

5. Terminowość w PODO-LOG

Pierwszeństwo mają Pacjenci zarejestrowani na wizytę. Ustalona godzina wizyty jest orientacyjna. Dokładamy wszelkich starań, abyście byli Państwo przyjęci w wyznaczonym czasie, jednak procedury zabiegowe mają niekiedy trudne do ustalenia ramy czasowe. Prosimy o wyrozumiałość w razie ewentualnych kilkuminutowych opóźnień. Jeżeli opóźnienia zdarzają się większe zawsze staramy się Państwa niezwłocznie o tym informować. Nie mamy możliwości przyjmowania pacjentów przed wyznaczoną wcześniej godziną.

Spóźnienie się na wizytę będzie skutkowało skróceniem czasu wizyty lub odmową przyjęcia Pacjenta. Dlatego prosimy o stawianie się na wizyty na czas.

6. Specjaliści PODO-LOG nie udzielają konsultacji telefonicznych. Pacjenci są konsultowani wyłącznie podczas umówionej wcześniej wizyty w gabinecie.

7. Pierwsza wizyta w PODO-LOG

Na pierwszej wizycie konieczne jest wypełnienie karty wywiadu podologicznego, ze wszystkimi danymi koniecznymi do zidentyfikowania Pacjenta oraz przeprowadzenia zabiegu.  Sugerujemy przybycie 5 min przed planowaną godziną wizyty. Po konsultacji specjalista przedstawi Pacjentowi diagnozę, plan terapii oraz jej wstępny koszt. Przed wizytą prosimy zadbać o higienę osobistą.

8. Podczas prowadzenia terapii Pacjent zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania zaleceń podologa oraz stawiania się na wyznaczonych wizytach kontrolnych. Nawykowe przekładanie, niestosowanie się do zaleceń będzie skutkowało odmówieniem prowadzenia terapii.

9. Formy płatności

Każda wizyta jest odpłatna. Akceptujemy płatności gotówką. Odpłatność za świadczone usługi następuje po każdej wizycie. Jeżeli pacjent nie dysponuje należnością jest zobowiązany prawnie do jej uregulowania (najdalej w ciągu 5 dni roboczych oraz pozostawienie swoich danych do wystawienia faktury) na podane konto lub osobiście w przeciwnym razie otrzyma listownie wezwanie do zapłaty. Fakturę na życzenie wystawiamy w ciągu 2 dni roboczych po wcześniejszym zgłoszeniu przed finalizacją wizyty. .

10. Na zabiegi trwające powyżej 30 minut pobieramy zadatek w wysokości 50zł. Zadatek jest bezzwrotny. W przypadku odwołania wizyty (najpóźniej dzień wcześniej do g.17:00), zadatek pozostaje na koncie Pacjenta do wykorzystania na usługi świadczone w PODO-LOG. W przypadku rezygnacji tego samego dnia lub nie przyjścia na wizytę zadatek przepada.

11. Cennik

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z cennikiem dostępnym na stronie

https://podologsiedlce.pl/cennik/

Dane:

Gabinet Podologiczny PODO-LOG Anna Artych

ul. Gabriela Narutowicza 66

08-110 Siedlce

NUMER KONTA: (ING) 09 1050 1894 1000 0092 6846 1143

Tytuł: imię i nazwisko, numer kontaktowy